UKRAINA

Wyjazdy wypoczynkowe nie muszą się ograniczać tylko do morza i gór czy miejsc, które nie kryją już dla nas żadnych tajemnic. Ukraina obfitująca w długą historię i tradycje pełni region posiadający liczne zabytki, w postaci fortów, pałaców, zamków istniejących już od czasów średniowiecza. Staranna pielęgnacja pamięci o dziejach dawnych Kozaków, wielu odwiedzającym poznać te niezwykłe wydarzenia bliżej, niż tylko z kart podręcznika od historii. To szansa, aby poznać miejsca, które odcisnęły piętno na dzisiejszym wizerunku i obrazie Ukrainy, stanowiącego godnego sprzymierzeńca polskiego narodu.

Poznaj dzieje dawnych Kozaków, poprzez wyjazd na Ukrainę

Wielu nie zdaje sobie sprawy jak bardzo zróżnicowany i malowniczy obszar pełni Ukraina. To kraj, który pod wieloma względami jest bardzo podobny do Polski, ale wyróżnia go odmienny język i wręcz niezliczone zabytki historyczne. W głąb terytorium tego kraju będziesz mógł zobaczyć niezwykłe krajobrazy ukraińskiej ziemi, które możesz poznać dzięki bogatym ofertom wycieczek. Ukraina będąca naszym wschodnim sąsiadem posiada warty odwiedzenia Lwów, miasto, które odcisnęło piętno na polskiej historii. Możliwości poznania tego kraju jest wiele jak choćby przez podążanie szlakiem wybitnej powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem.” Koneserzy i wielbiciele wina z pewnością docenią opcję wycieczki do Mołdawii, skrywającej jej szeroki dobytek. W Kiszyniowie obchodzone święto wina obejmuje liczne degustacje i miliony butelek. Wyjazd na Ukrainę to obszar, który zaspokoi Twoją ciekawość i otworzy oczy na nowe, nieznane Tobie regiony.

 

 

twierdza w Kamieńcu Podolskim

UKRAINA - wycieczka samolotowa:

UKRAINA - wycieczka samolotowa:

 


KIJÓW + REZYDENCJA MEŻYHIRIA + PRYPEĆ (CZARNOBYL) + REJS PO DNIEPRZE

 

KIJÓW - stolica Ukrainy, położony malowniczo na obydwu brzegach Dniepru. Miasto założone na szlaku handlowym łączącym Skandynawię z Konstantynopolem. W średniowieczu, będąc stolicą Rusi Kijowskiej, przeżywał prawdziwy rozkwit. Dziś Kijów to największe miasto Ukrainy o ogromnym znaczeniu dla jej państwowości i jedno z najpiękniejszych miast w kraju! Kijów to miasto, które powstało już w V wieku, a mieszkańcy nazywają je matką miast ruskich i wiecznym miastem, stawiając je tym samym obok Rzymu i Konstantynopola. Nad miastem górują złote kopuły licznych cerkwi, z tą najważniejszą – Soborem Mądrości Bożej na czele!

 


PRYPEĆ (CZARNOBYL) - opuszczone miasto po katastrofie na Elektrowni Jądrowej W Czarnobylu. Obecnie niemalże skansen epoki radzieckiej.

 


NOWE PIOTROWCE (Rezydencja Meżyhiria) - Muzeum Korupcji - wystawna rezydencja prezydenta Wiktora Janukowycza obalonego w 2014 roku.

 

 

 

1 Dzień Łódź - Kijów

 

Zbiórka uczestników na lotnisku w im. Władysława Reymonta w Łodzi o godz. 17:25. Przelot do Kijowa. Transfer do hotelu. Nocleg.

 

 

 

2 Dzień Kijów

 

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Ukrainy, m.in. Majdan Niezależności - (plac Niepodległości) główny plac w Kijowie, miejsce ważnych uroczystości państwowych i imprez kulturalnych. W obrębie placu znajduje się kilka pomników – kolumna ze słowiańskim bóstwem Berehynią symbolizującym niezależność Ukrainy i upamiętniającym uzyskanie niepodległości, pomnik Kozaka Mamaja, pomnik legendarnych założycieli Kijowa – Kija, Szczeka, Chorywa i ich siostry Łybedź, pomnik Archanioła Michała – patrona miasta. Lacka Brama (Polska Brama) to średniowieczna brama wjazdowa do kijowskiego grodu Jarosława. W XIII w. za bramą powstał kościół Bernardynów, a następnie klasztor Dominikanów. Pomnik Chmielnickiego. Sobór Mądrości Bożej (sobór Sofijski) to zespół cerkiewny, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Złota Brama – średniowieczna brama wjazdowa do kijowskiego grodu Jarosława. Oryginalna budowla powstała w XI w. i była wzorowana na Złotej Bramie Konstantynopola. Kamienica Sirotkina – jedna z najpiękniejszych kamienic Kijowa. Gmach Opery Narodowej im. Tarasa Szewczenki – architektoniczna perła Kijowa. Sobór Świętego Włodzimierza – główny sobór Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego, wybudowany dla uczczenia 900-lecia Chrztu Rusi. Powrót do hotelu, nocleg.

 

3 Dzień Kijów - Nowe Piotrowce (Rezydencja Meżyhiria)

 

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Kijowa, m.in. Pałac Maryjski (z zewnątrz), Ławra Kijowsko-Peczerska – zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO, w tym sobór Zaśnięcia Matki Boskiej. Spacer do Andriejewskiego Zjazdu, zwiedzanie cerkwi św. Andrzeja, plac Kontraktowy, budynek Uniwersytetu (z zewnątrz).
Przejazd do
Rezydencji Meżyhiria – „Muzeum Korupcji” – owianej tajemnicą posiadłości obalonego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Zwiedzanie garażu z prywatną kolekcją aut i motocykli, zatoki w której przycumowany jest hiszpański Galeon w pełnym omasztowaniu, mini zoo (ze strusiami i antylopami), kapliczki oraz lądowiska dla helikopterów. Na terenie posiadłości znajdują się również większe oraz mniejsze sztuczne oczka wodne i jeziora, baseny, kaskady, groty, klub sportowy wraz z krytym i odkrytymi kortami tenisowymi, profesjonalne pole do gry w golfa, cieplarnia do uprawy bananów, ogród botaniczny, ptaszarnia, 5-kondygnacyjna willa Honka oraz mniejsza Fok.  Powrót do Kijowa. Przejazd do hotelu, nocleg.

 

 

 

4 Dzień Czarnobyl i Prypeć

 

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Czarnobyla i Prypeci. W programie m.in. punkt kontrolny Dytiatky, główny plac miasta Czarnobyl, pomnik Lenina, punkt kontrolny Leliv (strefa 10 km), wieś Kopachi, wieże chłodnicze elektrowni jądrowej, niedokończony blok reaktora nr 5 oraz - reaktor numer 4 (czyli sprawca katastrofy), kanał chłodzący, wystawy maszyn i robotów, które brały udział w likwidacji awarii, pomnik strażaków "Tym, którzy uratowali świat". Przejazd na obiad, a następnie przejazd do Prypeci - "Miasta Duchów", gdzie czas zatrzymał się 26 kwietnia 1986 roku. Zwiedzanie m.in. Most Śmierci, szpital, Hotel Polissya, główny plac miasta, Pałac Kultury, supermarket, park rozrywki (który nigdy nie został otwarty), diabelski młyn, stadion, basen, przedszkole, budynek straży pożarnej i policji, czerwony las. Następnie tajne miasteczko Czarnobyl-2, w którym znajduje się radar "DUGA-1" (tzw. "Oko Moskwy"), czyli gigantyczna antena, której zadaniem było wykrywanie potencjalnego ataku wymierzonego na terytorium ZSRR. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

 

 

 

5 Dzień Kijów – Łódź

 

Śniadanie (zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe). Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Łodzi w godzinach wieczornych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

 

 

CENA OBEJMUJE:

 

 • Transport: Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi), bagaż podręczny 9 kg;

 • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 3* w pokojach 2-, 3- osobowych z łazienkami;

 • Wyżywienie BB: 4 śniadania w formie bufetu kontynentalnego (lub ostatniego dnia pakietu śniadaniowego i 3 obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne)

 • realizację programu

 • opiekę pilota

 • opiekę licencjonowanych przewodników

 • ubezpieczenie TU EUROPA SA. /NNW, KL wraz z kosztami leczenia COVID – 19/

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • pakietu do realizacji programu 110 płatne obligatoryjnie /nie podlega rozliczeniu/

  kwota ta obejmuje: transfer lotnisko - hotel - lotnisko, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Ławra Kijowsko-Peczerska, Sobór Sofijski) oraz lokalnych przewodników

 • dopłaty za 3 obiadokolacje 35(fakultatywnie)

 • dopłata do bagażu rejestrowanego ( 20 kg ) od 225 zł

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /TFG/ - 2

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy /TFP/ - 2

 • wydatków własnych

 

Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składki nie jest przychodem biura.

 

 

 

UWAGI DO PROGRAMU:
- Transfery lotniskowe realizowane są busem/autokarem, przejazdy podczas zwiedzania odbywają się

 

komunikacją miejską. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie

 

pod opieką lokalnego kierowcy
- HOTELE 3* położone w niewielkim oddaleniu od ścisłego centrum Kijowa, w pobliżu przystanku metra.

 

Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką,

 

TV i telefonem.
- KARTY POKŁADOWE - Zgodnie z warunkami odprawy on-line karty pokładowe będą dostępne na 24-48

 

godzin przed planowanym lotem (w zależności od linii lotniczej). Dla osób, które wykupią miejsca w

 

samolocie, możliwe będzie wcześniejsze wystawienie kart pokładowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KIJÓW + REZYDENCJA MEŻYHIRIA + PRYPEĆ (CZARNOBYL) + REJS PO DNIEPRZE
(5 dni)

Symbol Imprezy:/Termin:

 

Cena za osobę:

U-KJ-1/CB/2022

07.04 - 11.04.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-2/CB/2022

28.04 - 02.05.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-3/CB/2022

05.05 - 09.05.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-4/CB/2022

19.05 - 23.05.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-5/CB/2022

02.06 - 06.06.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-6/CB/2022

16.06 - 20.06.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-7/CB/2022

30.06 - 04.07.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-8 /CB/2022

07.07 - 11.07.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-9 /CB/2022

28.07 - 01.08.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-10 /CB/2022

11.08 - 15.08.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-11 /CB/2022

25.08 - 29.08.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-12 /CB/2022

08.09 - 12.09.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-13 /CB/2022

22.09 - 26.09.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-14 /CB/2022

06.10 - 10.10.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-15/CB/2022

13.10 - 17.10.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-16/CB/2022

03.11 - 07.11.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-17/CB/2022

17.11 - 21.11.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-18/CB/2022

01.12 - 05.12.2022

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

U-KJ-19/CB/2022

29.12 - 02.01.2023

Przelot Łódź-Kijów-Łódź, transfer, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie BB, program

1699 zł 1499 zł

 

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy /obligatoryjnie/

110 €

Obowiązkowa składka na TFG

doliczana do rezerwacji automatycznie

2 zł

Obowiązkowa składka na TFP

doliczana do rezerwacji automatycznie

2 zł

Dopłata do pokoju 1 os.

565 zł

Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju

120 zł

dopłaty za 3 obiadokolacje (opcjonalnie)

35 €

Rejs po Dnieprze

ok. 10 €

Wycieczka do Czarnobyla i Prypeci (zwiedzanie z przewodnikiem + obiad) (opcjonalnie)

ok. 106

 

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze.

 

 

 

OFERTA DEDYKOWANA JEST TAKŻE DLA SINGLI

 

Osoby podróżujące w pojedynkę mogą skorzystać z opcji dokwaterowania do pokoju 2-osobowego (dokwaterowanie do osoby tej samej płci). Uwaga! Z przyczyn obiektywnych Organizator nie jest w stanie zagwarantować, że zgłosi się inna osoba na dokwaterowanie. W takiej sytuacji Uczestnik będzie zobowiązany do dopłaty za pokój 1-osobowy. Organizator powiadomi Uczestnika o konieczności ewentualnej dopłaty najpóźniej na 14 dni przed planowanym wylotem, zaś brak innej osoby na dokwaterowanie nie może być powodem do rezygnacji z wycieczki.

 

WAŻNE:

 

Do wjazdu na Ukrainę niezbędny jest paszport ważny min. 120 dni od planowanej daty powrotu z Ukrainy

 

nie ma możliwości wjazdu na dowód osobisty!), zalecane jest jednak, aby paszport był ważny przez 6 miesięcy od planowanej daty powrotu.

 

 

 

W celu rezerwacji wycieczki proszę podać następujące dane uczestników wycieczki:

 

 • DANE OSOBOWE (imiona i nazwisko, datę urodzenia),

 • DANE TELEADRESOWE (adres do korespondenci wraz z kodem pocztowym, nr telefonu)

 • TERMIN I MIEJSCE WYJAZDU.

 

Nasi konsultanci przygotują umowę i skontaktują się z Państwem w celu omówienia szczegółów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA!

 

Do każdej przedstawionej oferty można dokupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII

LWÓW-ZBARAŻ-SKAŁA PODOLSKA-KAMIENIEC PODOLSKI-CHOCIM-BUCZACZ-BRZEŻANY-ROHATYŃ-LWÓW

SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII

 

LWÓW - ZBARAŻ - SKAŁA PODOLSKA - KAMIENIEC PODOLSKI - CHOCIM - BUCZACZ - BRZEŻANY - LWÓW

 

 

 

17.05.2022 – 22.05.2022

 

14.06.2022 – 19.06.2022

 

10.08.2022 – 15.08.2022

 

13.09.2022 – 18.09.2022

 

1 Dzień

 

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

 

7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18 (naprzeciwko Dworca PKP Łódź Fabryczna)

 

9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 10-11

 

13.15 Lublin, parking przy motelu PZMot, ul. Prusa 8

 

W Warszawie i Lublinie autokar zatrzymuje się tylko po wcześniejszym potwierdzeniu. Przejazd z Warszawy możliwy przy min. 5 uczestnikach.

 

Przyjazd do hotelu w okolicy Lwowa w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, nocleg.

 

 

 

2 Dzień

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Zbaraż miasteczko w woj. tarnopolskim, wsławione przez Sienkiewicza opisem oblężenia w 1649 roku. Godny obejrzenia odrestaurowany pałac (obecnie muzeum etnograficzno-historyczne) i mocno zniszczony barokowy kościół.

 

Wieczorem przyjazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

3 Dzień

 

Kamieniec Podolski – miasto naturalnie ufortyfikowane, położone na skale, otoczonej pętlą rzeki Smotrycz. Założony prawdopodobnie w X-XI w. Należący do Polski w latach 1430-1y 793 Kamieniec był największą warownią na granicy polsko-tureckiej. W 1672 roku oblężony i zdobyty przez armię turecką sułtana Mahometa IV (opisane przez Henryka Sienkiewicza w Trylogii). Mimo zniszczeń w okresie wojen tureckich i późniejszym pozostała imponująca twierdza i unikalny kompleks miejski z zabytkami kultury polskiej, ormiańskiej i ruskiej.

 

Po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca Podolskiego (Katedry, Polskiej Bramy, Baszty Batorego, kościoła dominikanów, Ruskiej Bramy, Zamku Starego i Nowego). Czas wolny. Dalej przejazd do Okopów św. Trójcy - twierdza powstała na wąskim przesmyku między Dniestrem i Zbruczem w roku 1692. Głównym jej zadaniem było nękanie załóg tureckich, stacjonujących w Kamieńcu i Chocimiu. W czasie konfederacji barskiej w twierdzy bronił się przed wojskami carskimi Kazimierz Pułaski. Nazwa pochodzi od niewielkiego kościółka, ufundowanego dla obrońców przez króla Jana III Sobieskiego. W okopach św. Trójcy Zygmunt Krasiński umieścił akcję Nie-Boskiej Komedii i Chocimia (pierwszy zamek zbudowano na Rusi Kijowskiej, później twierdza mołdawska, następnie turecka. Miejsce dwóch wielkich bitew z Turkami w 1621 i 1672 roku. Zamek twierdza nad Dniestrem, forteca XVIII w zbudowana przez francuskich inżynierów dla Turków.). Powrót do Kamieńca. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

 

Przy sprzyjającej pogodzie dla chętnych rejs statkiem po Dniestrze.

 

 

 

4 Dzień

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez Skałę Podolską - przedwojenną granicę polsko-sowiecką na Zbruczu (krótki postój przy ruinach zamku), Buczacz - Ratusz XVII w i kościół parafialny p.w. Wniebowzięcia NMP, fundacji Mikołaja Bazylego Potockiego, oba zbudowane wg najwybitniejszych wówczas na Rusi artystów: architekta Bernarda Meretyna i rzeźbiarza Jana Jerzego Pinsla, Brzeżany – fara, kościółek ormiański. Przyjazd w okolice Lwowa, obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

5 Dzień

 

Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa: objazd miasta autokarem z przewodnikiem, krótki spacer po Wysokim Zamku, zwiedzanie starego centrum, katedry rzymskokatolickiej, greckokatolickiej (św. Jura) i ormiańskiej, Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, Teatru Opery. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

6 Dzień

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na granicę. Przyjazd do Warszawy/Łodzi w godzinach wieczornych.

 

CENA OBEJMUJE:

 

 • przejazd autokarem klasy turystycznej lub mikrobusem /w zależności od wielkości grupy/

 • 5 noclegów:

 

Lwów lub okolice, hotel **/*** pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami

 

Kamieniec, hotel o standardzie turystycznym pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami

 

 • 5 śniadań i 4 obiadokolacje

 • realizację programu

 • opiekę pilota

 • ubezpieczenie /KL, NNW/

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • pakietu do realizacji programu 35 płatne obligatoryjnie /nie podlega rozliczeniu/

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /TFG/ - 2 zł

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy /TFP/ - 2 zł

 • fakultatywnego rejsu po Dniestrze 20 (fakultatywnie)

 • dopłaty do pokoju 1 osobowego 400 zł

 • wydatków własnych

 

Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składki nie jest przychodem biura.

 

 

 

SZLAKIEM BOHATERÓW TRYLOGII (6 dni, 5 noclegów)

Symbol Imprezy

Termin

Cena

U-SBT - 1/2022

17.05.2022 – 22.05.2022

1.490 zł

U-SBT - 2/2022

14.06.2022 – 19.06.2022

1.490 zł

U-SBT - 3/2022

10.08.2022 – 15.08.2022

1.490 zł

U-SBT - 4/2022

13.09.2022 – 18.09.2022

1.490 zł

 

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy /obligatoryjnie/

35

Obowiązkowa składka na TFG

2 zł

Obowiązkowa składka na TFP

2 zł

Fakultatywny rejs po Dniestrze

20

Dopłata do pokoju 1 osobowego

400

 

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze.

 

WAŻNE:

 

W trakcie zwiedzania prawosławnych obiektów sakralnych kobiety powinny mieć nakrycie głowy, zakryte ramiona i kolana. Dokumentem podróży jest paszport ważny min. 3 m-ce od daty powrotu.

 

W celu rezerwacji wycieczki proszę podać następujące dane uczestników wycieczki:

 

 • DANE OSOBOWE (imiona i nazwisko, datę urodzenia),

 • DANE TELEADRESOWE (adres do korespondenci wraz z kodem pocztowym, nr telefonu)

 • TERMIN I MIEJSCE WYJAZDU.

  Nasi konsultanci przygotują umowę i skontaktują się z Państwem w celu omówienia szczegółów.

 

UWAGA! Do każdej przedstawionej oferty można dokupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

 

.Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

SŁOŃCE ODESSY, STEPY AKERMANU I WINO BESARABII - SAMOLOTEM

ŁÓDŹ TARNOPOL HUMAŃ ODESSA ZATOKA BIAŁOGRÓD NA DNIESTREM SZABO IZMAIŁ WILKOWO KAMIENIEC PODOLSKI CHOCIM ZBARAŻ TARNOPOL ŁÓDŹ

ODESSA Z BESARABIĄ SAMOLOTEM

 

(SZLAK WINA I SMAKU UKRAIŃSKIEJ BESARABII)

 

 

 

12.06.2022 – 18.06.2022

 

31.07.2022 – 06.08.2022

 

11.09.2022 – 17.09.2022

 

 

 

Zapraszamy do jednego z najpiękniejszych miast Ukrainy.  Odessa przez całą swoją historię ukazywała światu bardzo różne oblicza.

 

Była niewielką zapomnianą twierdzą, zbudowanym praktycznie od podstaw nowoczesnym miastem, zbiorowiskiem bandytów i

 

przestępców, "miastem bohaterskim" czy modnym kurortem. Czy dziś odnajdziemy jeden z tych wizerunków? Warto, przekonać się

na własne oczy! Podczas naszej wycieczki zobaczymy tzw. „Wenecję” /Wilkowo/ oraz doznamy rozkoszy podniebienia degustując

wina i miejscowe przysmaki.

 

 

 

Dzień 1: Warszawa – Odessa

 

Wylot z Warszawy, odprawa na lotnisku na 2 godz. przed wylotem.

 

Za dodatkową opłatą (cena na zapytanie) jest możliwość dowozu na lotnisko Łódź – Warszawa - Łódź.

 

Wylot do ODESSY. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.

 

Wyjście na kolację w lokalnej restauracji, a po niej wieczorny spacer z przewodnikiem:

 

ulica Deribasowska, port morski, Teatr Opery i Baletu, bulwar Nadmorski, pomnik księcia Richelieu oraz najbardziej znana atrakcja Odessy – schody Potiomkinowskie, rozsławione przez reżysera Siergieja Eisensteina. Powrót do hotelu, nocleg.

 

Dzień 2 zwiedzanie: Odessa – Strumok – Prymorskie – Wilkowo

 

 

 

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Białogrodu nad Dniestrem, zwiedzanie twierdzy Akerman i jednego z najstarszych miast na

świecie – Strumok, degustacja win organicznych z widokiem na winnice. Przejazd do miejscowości Prymorskie, gdzie swoimi wyrobami

ugoszczą nas w „Bryndzarni”, a na obiadokolację spróbujemy jak smakują gołąbki w liściach winogron. Przejazd do miejscowości Wilkowo.

Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.

 

Trasa ok. 150 km.

 

 

 

Dzień 3 zwiedzanie: Wilkowo – Izmaił

 

Śniadanie, wykwaterowanie. Spacer po Wilkowo – miejscowości, w której rolę ulic pełnią kanały. Popłyniemy łodzią na jedną z wysp. Czas

wolny, obiad będący jednocześnie okazją do zapoznania się z kulturą, tradycjami i sposobem życia miejscowej ludności – lipowian, potomków

starowierców. Na obiad ugoszczą nas zupą z ryb dunajskich. Wyjazd do Izmaila. Wizyta na eko farmie “Ślimaki Besarabii”. Degustacja dań ze

ślimaków i zwiedzanie farmy. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.

Trasa ok. 150 km.

 

 

 

Dzień 4 zwiedzanie: Izmaił – Krynyczne – Izmaił

 

 

Śniadanie w restauracji hotelowej. Zwiedzanie miasta: Mały Meczet położony na terenie byłej twierdzy. Pamięta jeszcze czasy tureckie i jest

jedyną muzułmańską świątynią znajdująca się w tej części wybrzeża Morza Czarnego. Wewnątrz meczetu prezentowana jest diorama

(trójwymiarowy obraz) "Szturm twierdzy Izmaił" przedstawiająca szturm generała Aleksandra Suworowa. Spacer po izmailskim porcie na

Dunaju. Przejazd do miejscowości Krynyczne do jednej z bułgarskich rodzin, gdzie poznamy unikalne elementy dziedzictwa kulturowego

Bułgarów mieszkających w ukraińskiej Besarabii: tradycja wypiekania chleba i rytuał związany z elementami jego wypieku, krynyczańskie

wyszywane ręczniki, rodzinne muzeum. Następnie przejazd do pobliskiej winnicy, gdzie podczas obiadu i degustacji wina posłuchamy

opowieści o historii winnicy i regionalnym winiarstwie. Powrót do Izmaiła, czas wolny, nocleg.

 

 

 

Dzień 5 zwiedzanie: Izmaił – Tabaki – Bołgrad – Izmaił

 

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Tabaki na zwiedzanie i degustację w rodzinnej fabryce serów "Szczodra okolica", produkującej tradycyjne

i autorskie sery wyłącznie z naturalnych składników. Podczas wycieczki zapoznamy się z produkcją serów, zobaczymy hale produkcyjne i

piwnice, w których w niskiej temperaturze dojrzewają szlachetne sery.

 

Przejazd do Bołgradu, spacer po centrum miasteczka: Sobór Przemienienia Pańskiego. Przejazd do restauracji prowadzonej przez rodzinę

bułgarską na występ folklorystyczny i obiad składający się z dań kuchni bułgarskiej i bałkańskiej. Degustacja przysmaków z suszonego

naturalnego mięsa połączonego z aromatycznymi przyprawami własnej produkcji domowej. Zobaczymy też kolekcję autentycznych, ręcznie

szytych strojów narodowych Bułgarii, naczyń na wino, przedmiotów codziennego użytku, dywanów. Powrót do Izmaila, czas wolny, nocleg.

 

Fakultatywnie: kolacja w ekskluzywnej winiarni "Vinaria" (20 euro/os).

 

Trasa ok. 130 km.

 

 

 

Dzień 6 zwiedzanie: Izmaił – Szabo – Odessa

 

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Szabo, obiad, degustacja i zwiedzanie wytwórni wina i koniaków. Przejazd przez stepy

Akermańskie Do Odessy. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.

 

Trasa ok. 320 km.

 

 

 

Dzień 7 ostatnie zwiedzanie, powrót do kraju: Odessa – Warszawa

 

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie katakumb, czas wolny lub zakupy na słynnym targu Priwoz. Odeskie Katakumby – prawdziwy

„równoległy” świat pod ziemią. Długość labiryntów wynosi ok. 3000 km. Głównie są to podziemne kopalnie, w jakich wydobywano kamień dla

budowy miasta w latach 30. XIX wieku. Temperatura powietrza w katakumbach wynosi +11 °C przez cały rok. Na wycieczkę wymagane

wygodne sportowe buty, odzież dostosowana do temperatury, dobra kondycja fizyczna.

Czas trwania wycieczki ok. 2,5 godz.

 

O ustalonej godzinie transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.

 

 

 

CENA OBEJMUJE:

 

 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach: pokoju 2 os. z łazienkami lub typu studio 2+2

 • 6 śniadań, 2 obiady, 5 kolacj

 • transfer z/na lotnisko w Odessie

 • realizację programu autokarem lub busem

 • opiekę pilota

 • opiekę licencjonowanych przewodników

 • ubezpieczenie /NNW, KL wraz z Kosztami leczenia COVID - 19/

 

 

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • biletu lotniczego z Warszawy do Odessy i z powrotem

 • pakietu do realizacji programu 120 € płatne obligatoryjnie /nie podlega rozliczeniu/

 • wycieczek fakultatywnych: kolacja w ekskluzywnej winiarni "Vinaria" 20 .

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /TFG/ - 2 zł

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy /TFP/ - 2 zł

 • dopłaty do pokoju 1 osobowego 490 zł

 • wydatków własny

 

Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie

doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składki nie jest przychodem biura.

 

ODESSA Z BESARABIĄ SAMOLOTEM (7 dni, 6 noclegów)

Symbol Imprezy

Termin

Cena

U/OBS-1/2022

12.06.2022 – 18.06.2022

2.540 zł

U/OBS-2/2022

31.07.2022 – 06.08.2022

2.540 zł

U/OBS-3/2022

11.09.2022 – 17.09.2022

2.540 zł

 

Bilet lotniczy Warszawa-Odessa-Warszawa linie regularne

Na zapytanie przy rezerwacji

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy /obligatoryjnie/

120 €

Obowiązkowa składka na TFG

2 zł

Obowiązkowa składka na TFP

2 zł

Fakultatywna kolacja w ekskluzywnej winiarni "Vinaria"

20 €

 

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze.

 

 

 

OFERTA DEDYKOWANA TAKŻE DLA SINGLI

 

 

 

WAŻNE:

 

W trakcie zwiedzania prawosławnych obiektów sakralnych kobiety powinny mieć nakrycie głowy, zakryte ramiona i kolana.

 

Dokumentem podróży jest paszport ważny min. 3 m-ce od daty powrotu.

 

 

 

W celu rezerwacji wycieczki proszę podać następujące dane uczestników wycieczki:

 

 • DANE OSOBOWE (imiona i nazwisko, datę urodzenia),

 • DANE TELEADRESOWE (adres do korespondenci wraz z kodem pocztowym, nr telefonu)

 • TERMIN I MIEJSCE WYJAZDU.

 

Nasi konsultanci przygotują umowę i skontaktują się z Państwem w celu omówienia szczegółów.

 

 

 

UWAGA!

 

Dokumentem uprawniającym przekroczenie granicy jest paszport oraz szczepienia COVID.

 

Do każdej przedstawionej oferty można dokupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

 

AT WILEJKA Wojciech Leszek

 

Bank: PKO BP 19 1440 1231 0000 0000 0427 8445
wilejka@wilejka.pl, zgierz@wilejka.info
www.wilejka.pl

 

 

 

 

 

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego

oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

SŁOŃCE ODESSY, STEPY AKERMANU I WINO BESARABII - AUTOKAREM

SŁOŃCE ODESSY, STEPY AKERMANU I WINO BESARABII

 

autokar - bez nocnych przejazdów

 

 

 

ŁÓDŹ –TARNOPOL – HUMAŃ – ODESSA – ZATOKA – BIAŁOGRÓD NA DNIESTREM – SZABO –IZMAIŁ – WILKOWO – KAMIENIEC PODOLSKI –

CHOCIM – ZBARAŻ –TARNOPOL – ŁÓDŹ

 

 

 

 

 

1 Dzień

 

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

 

7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18 (naprzeciwko Dworca PKP Łódź Fabryczna)

 

9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy W-a Zachodnia, stanowisko 10-11/realizowany przy min 5 os./

 

13.15 Lublin, parking przy motelu PZMot, ul. Prusa 8

 

W Warszawie i Lublinie autokar zatrzymuje się tylko po wcześniejszym potwierdzeniu.

 

Przekroczenie granicy z Ukrainą. Przyjazd do Tarnopola, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

2 Dzień

 

Po Śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd w stronę Odessy. Po drodze postój w Humaniu. Zwiedzanie parku

sentymentalnego Zofiówka – największego założenia parkowego na terenie I Rzeczypospolitej, stworzonego przez

Szczęsnego Potockiego dla małżonki Zofii. Przyjazd do Odessy w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

 

3 Dzień

 

Po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto, Opera, Deribasowska - najsłynniejsza ulica miasta, Schody

Potiomkinowskie, pomnik Richelieu. Plaża Lanżeron. Obiadokolacja, nocleg.

 

4 Dzień

 

Po śniadaniu zwiedzanie uzdrowiskowej części miasta autokarem: Bulwar Francuski, Arkadia, Wielka Fontanna. Czas

wolny. Po południu zwiedzanie odesskich katakumb. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

 

5 Dzień

 

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

 

6 Dzień

 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Akermanu. Po drodze postój w Szabo. Zwiedzanie Fabryki Win "Shabo" z

degustacją wina. Zwiedzanie Twierdzy Akerman – turecka twierdza rozsławiona przez Mickiewicza w Sonetach Krymskich.

Przyjazd do Izmaiła, krótki spacer po mieście, obiadokolacja, nocleg.

 

7 Dzień

 

Po śniadaniu wyjazd do Wilkowa. Zwiedzanie „ukraińskiej wenecji”: przepłynięcie statkiem deltą Dunaju do początku rzeki

Dunaj. Możliwość poznania kultury i kuchni starowierców mieszkających na wyspach. Przejazd do Odessy, obiadokolacja,

nocleg.

 

8 Dzień

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu w Kamieńcu

Podolskim lub okolicy, obiadokolacja, nocleg.

 

9 Dzień

 

Po śniadaniu zwiedzanie Kamieńca Podolskiego (Katedry, Polskiej Bramy, Baszty Batorego, kościoła dominikanów,

Ruskiej Bramy, Zamku Starego i Nowego). Czas wolny. Dalej przejazd do Okopów św. Trójcy -twierdza powstała na

wąskim przesmyku między Dniestrem i Zbruczem w roku 1692. Głównym jej zadaniem było nękanie załóg tureckich,

stacjonujących w Kamieńcu i Chocimiu. W czasie konfederacji barskiej w twierdzy bronił się przed wojskami carskimi

Kazimierz Pułaski. Nazwa pochodzi od niewielkiego kościółka, ufundowanego dla obrońców przez króla Jana III

Sobieskiego. W okopach św. Trójcy Zygmunt Krasiński umieścił akcję Nie-Boskiej Komedii i Chocimia (pierwszy zamek

zbudowano na Rusi Kijowskiej, później twierdza mołdawska, następnie turecka. Miejsce dwóch wielkich bitew z Turkami w

16 21 i 1672 roku. Zamek twierdza nad Dniestrem, forteca XVIII w zbudowana przez francuskich inżynierów dla Turków.).

Powrót do Kamieńca. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

 

 

10 Dzień

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przy sprzyjającej pogodzie dla chętnych rejs statkiem po Dniestrze. Przejazd przez Zbaraż

miasteczko w woj. tarnopolskim, wsławione przez Sienkiewicza opisem oblężenia w 1649 roku. Godny obejrzenia

odrestaurowany pałac (obecnie muzeum etnograficzno - historyczne) i mocno zniszczony barokowy kościół. Przyjazd do

Tarnopola zwiedzanie miasta założonego przez Tarnowskich -kościół podominikański, rynek. Zakwaterowanie,

obiadokolacja, nocleg.

 

11 Dzień

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Polski, przyjazd do Łodzi/ w okolice Łodzi w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA OBEJMUJE:

 

 • przejazd autokarem o podwyższonym standardzie

 • 10 noclegów hotele**/*** pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami

 • 10 śniadań i 10 obiadokolacji

 • realizację programu

 • opiekę pilota

 • ubezpieczenie TU EUROPA SA. /NNW, KL wraz z Kosztami leczenia COVID – 19/

 

 

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • pakietu do realizacji programu 75 € płatne obligatoryjnie /nie podlega rozliczeniu/

 • zwiedzania muzeum wina Szabo z degustacją + przepłynięcie statkiem w Wilkowo 35 €

 • rejsu statkiem po Dniestrze (fakultatywnie) 30

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /TFG/ - 2 zł

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy /TFP/ - 2 zł

 • dopłaty do pokoju 1 osobowego - na zapytanie

 • wydatków własnych

 

Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie

automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składki nie jest przychodem biura.

 

SŁOŃCE ODESSY, STEPY AKERMANU I WINO BESARABII autokar - bez nocnych przejazdów 10 dni 10 noclegów

Symbol Imprezy

Termin

Cena

U/OBA-1/2022

14.07.2022 – 24.07.2022

2.750 zł

 

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy /obligatoryjnie/

75

Zwiedzania muzeum wina Szabo z degustacją + przepłynięcie statkiem w Wilkowo

35

Rejs po Dniestrze

30

Obowiązkowa składka na TFG

2 zł

Obowiązkowa składka na TFP

2 zł

Dopłaty do pokoju 1 osobowego

Na zapytanie

 

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze. Wyjazd realizowany przy minimum 35 chętnych osobach.

 

OFERTA DEDYKOWANA TAKŻE DLA SINGLI

 

WAŻNE:

 

W trakcie zwiedzania prawosławnych obiektów sakralnych kobiety powinny mieć nakrycie głowy, zakryte ramiona i

kolana. Dokumentem podróży jest paszport ważny min. 3 miesiące od daty powrotu.

 

W celu rezerwacji wycieczki proszę podać następujące dane uczestników wycieczki:

 

 • DANE OSOBOWE (imiona i nazwisko, datę urodzenia),

 • DANE TELEADRESOWE (adres do korespondenci wraz z kodem pocztowym, nr telefonu)

  TERMIN I MIEJSCE WYJAZDU.

  Nasi konsultanci przygotują umowę i skontaktują się z Państwem w celu omówienia szczegółów.

  UWAGA!

 

Do każdej przedstawionej oferty można dokupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

 

 

 

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

WIELKA UKRAIŃSKA PRZYGODA

ŁUCK - ŻYTOMIERZ - KIJÓW - BRDYCZÓW - CZERNIHÓW – CHOCIM - KAMIENIEC PODOLSKI- LWÓW -ŻÓŁKIEW

WIELKA UKRAIŃSKA PRZYGODA

 

 

 

ŁUCK - ŻYTOMIERZ - KIJÓW - BRDYCZÓW - CZERNIHÓW – CHOCIM - KAMIENIEC PODOLSKI

 

- LWÓW -ŻÓŁKIEW

 

 

 

Termin: 23.04.2022 – 02.05.2022

 

1 Dzień

 

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

 

7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18 (naprzeciwko Dworca PKP Łódź Fabryczna)

 

9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy W-a Zachodnia, stanowisko 10-11/realizowany przy min 5 os./

 

13.15 Lublin, parking przy motelu PZMot, ul. Prusa 8

 

W Warszawie i Lublinie autokar zatrzymuje się tylko po wcześniejszym potwierdzeniu.

 

Obiad na własny koszt w karczmie „Bida” w Bogucinie (17 km. od Lublina). Wjazd na Ukrainę przez Dorohusk. Przyjazd do Łucka. Zwiedzanie katedry, spacer wokół zamku. Zakwaterowanie. Nocleg.

 

2 Dzień

 

Śniadanie. Wyjazd z Łucka o godz. 9.00. Przejazd do Żytomierza przez Ołykę (przedwojenna stolica wołyńskich dóbr Radziwiłłów). Żytomierz. Katedra, historyczny polski cmentarz, punkt widokowy. Przejazd do Kijowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

 

3 i 4 Dzień

 

(śniadanie x2, obiadokolacja x2). Zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem. Objazd Kijowa autobusem. Spacer po starym Kijowie (Złota Brama, Kreszcztatik, rzymskokatolicka katedra św. Aleksandra, Plac Kontraktowy z Akademią Mohylańską, dzielnica rządowa). Zwiedzanie obiektów: Ławra Peczerska, Sobór Sofijski, wybrane cerkwie staroruskie. Przejazd Kijowskim metrem w tym wizyta na stacji Arsenalnaya (najgłębsza stacja metra na świecie - 105 pod powierzchnią gruntu). Kolejność zwiedzania zależy od decyzji przewodnika.

 

5 Dzień

 

Śniadanie. Wyjazd do Czernihowa. Zwiedzanie starego Czernihowa (pierwsza wzmianka pisemna z roku 907 wymienia Czernihów jako II gród po Kijowie). Zwiedzanie obiektów państwowego skansenu architektury historycznej (5 cerkwi XI – XII w., ciąg podziemnych korytarzy pod cerkwią Ilińską, klasztor żeński XI – XVII w., klasztor męski XVII – XVIII w. Spacer po wałach Cytadeli. Powrót do Kijowa przez Kozielec (przepiękny murowany ikonostas z XVIII w. w miejscowym Soborze prawosławnym – na całej Ukrainie są dwa obiekty tego typu). Obiadokolacja. Nocleg.

 

6 Dzień

 

Śniadanie. Wyjazd z Kijowa 9.00. Przejazd do Berdyczowa (warowny klasztor karmelitów bosych z XVIII w.) przez Białą Cerkiew (dawny majątek hr. Branickich). Przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Latyczów (słynny klasztor dominikanów) i Miedzybóż (olbrzymia twierdza Sieniawskich XVI – XVII w.). Zakwaterowanie w klasztorze oo. Dominikanów lub w hotelu w Kamieńcu Podolskim. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 Dzień

 

Śniadanie. Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego. Katedra, Brama Lacka, spacer wokół miasta wzdłuż rzeki Smotrycz, Ruska Brama, twierdza. Przerwa na odpoczynek. Po przerwie zwiedzanie Starówki. Obiadokolacja. Nocleg.

 

8 Dzień

 

Śniadanie. Wyjazd z Kamieńca o 9.00. Rejs po Dniestrze, przejazd do Chocimia i Okopów św. Trójcy, przejazd przez Jazłowiec, Buczacz, Stanisławów, Rohatyn do Lwowa (krótkie postoje w Jazłowcu, Buczaczu, Stanisławowie, Rohatyniu (Miejsce urodzenia Roksolany - Hürrem, słynnej żony sułtana Sulejmana Wspaniałego, znanej z serialu Wspaniałe stulecie). Obiadokolacja. Nocleg we Lwowie.

 

9 Dzień

 

Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa. Objazd miasta autobusem. Katedra łacińska, ormiańska, św. Jura (greckokatolicka), teatr opery, Cmentarz Łyczakowski, zwiedzanie starówki lwowskiej. Obiadokolacja. Nocleg we Lwowie. Wieczorem możliwość uczestnictwa w spektaklu w operze.

 

10 Dzień

 

Śniadanie. Przejazd do Żółkwi. Zwiedzanie miasta (kolegiata, stare centrum). Ostatnie zakupy. Wyjazd do Polski przez Rawę Ruską/ Hrebenne. W drodze powrotnej postój w Karczmie Bida. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

 

CENA OBEJMUJE:

 

 • przejazd autokarem o podwyższonym standardzie

 • 9 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2 lub 3 osobowych z łazienką

 • 9 śniadań i 9 obiadokolacji

 • realizację programu

 • opiekę pilota

 • ubezpieczenie TU AXA /KL, NNW/

 

 

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • pakietu do realizacji programu 60 płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /TFG/ - 2 zł

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy /TFP/ - 2 zł

 • rejsu po Dniestrze 1 (fakultatywnie) 30

 • dopłaty do pokoju 1 osobowego 600 zł

 • wydatków własnych

 

Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie

automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składki nie jest przychodem biura.

 

WIELKA UKRAIŃSKA PRZYGODA (10 dni, 9 noclegów)

Symbol Imprezy

Termin

Cena

U/KJC-1/2022

23.04.2022 – 02.05.2022

2.400 zł

 

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy /obligatoryjnie/

60

Rejs po Dniestrze

30

Obowiązkowa składka na TFG

2 zł

Obowiązkowa składka na TFP

2 zł

Dopłaty do pokoju 1 osobowego

600 zł

 

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze

 

 

 

 

OFERTA DEDYKOWANA TAKŻE DLA SINGLI

 

 

W celu rezerwacji wycieczki proszę podać następujące dane uczestników wycieczki:

 

 • DANE OSOBOWE (imiona i nazwisko, datę urodzenia),

 • DANE TELEADRESOWE (adres do korespondenci wraz z kodem pocztowym, nr telefonu)

 • TERMIN I MIEJSCE WYJAZDU.

  Nasi konsultanci przygotują umowę i skontaktują się z Państwem w celu omówienia szczegółów.

 

UWAGA!

 

Do każdej przedstawionej oferty można dokupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

 

 

 

 

 

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

NIE TYLKO WE LWOWIE

LWÓW - ŻÓŁKIEW

 

 

NIE TYLKO WE LWOWIE

 

LWÓW – ŻÓŁKIEW

 

 

 

Terminy: 01.05.2022 – 03.05.2022

 

16.06.2022 – 18.06.2022

 

22.07.2022 – 24.07.2022

 

26.08.2022 – 28.08.2022

 

16.09.2022 – 18.09.2022

 

14.10.2022 – 16.10.2022

 

11.11.2022 – 13.11.2022

 

09.12.2022 – 11.12.2022 JARMARK BOŻONARODZENIOWY

 

 

 

LWÓW - założony w XIII wieku przez księcia halickiego Daniłę, który podarował miasto swemu synowi o imieniu Lew, od którego Lwów wziął swą nazwę. Jedno z najważniejszych miast w historii Polski, wielokrotnie oblegane przez Tatarów, Turków, Kozaków, zdobyte dopiero w początkach XVIII w. przez Szwedów (Karola XII). Lwów stanowił kolebkę kultury polskiej. Zamieszkiwało w nim wielu wybitnych Polaków (Kasprowicz, Staff, Makuszyński, Styka, Grottger, Kossak, Konopnicka i Zapolska).

 

 

 

ŻÓŁKIEW - przed wojną miasto powiatowe w woj. lwowskim nad rzeką Świnią Żółkiew wniosła w wianie Sobieskim, matka Jana III, który później dużo uwagi poświęcał rozbudowie ówczesnej stolicy swoich dóbr na Rusi. I tak w latach 1687-1690 zbudowano ratusz miejski, w latach 1688 - 1690 arsenał, dwa drewniane kościoły i szpital. Król finansował również rozbudowę synagogi (1689r.) oraz zlecił przebudowę i rozbudowę starej kolegiaty, czyniąc z niej mauzoleum rodów Żółkiewskich i Sobieskich.

 

 

 

1 Dzień

 

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

 

7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18

 

9.00 Warszawa, Dworzec PKS Warszawa Zachodnia, stanowisko 10 -11

 

13.15 Lublin, parking przy motelu PZMot, ul. Prusa 8

 

Przejazd na Ukrainę. Po drodze (na terenie Polski) przerwa z możliwością zjedzenia obiadu.

 

Przyjazd do Lwowa w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu.

 

 

 

2 Dzień

 

Po śniadaniu zwiedzanie Lwowa. Objazd miasta autokarem z przewodnikiem, krótki spacer po Stryjskim Parku lub Wysokim Zamku, zwiedzanie starówki, katedry rzymskokatolickiej i greckokatolickiej (św. Jura), Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, zwiedzanie Teatru Opery. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

3 Dzień

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu krótki spacer po Żółkwi. Przejazd na przejście graniczne.

 

Przyjazd do Warszawy/Łodzi w godzinach wieczornych.

 

 

 

CENA OBEJMUJE:

 

 • przejazd autokarem klasy turystycznej lub mikrobusem /w zależności od wielkości grupy/

 • 2 noclegi Lwów lub okolice hotel pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką

 • 2 śniadania i 1 obiadokolacja

 • realizację programu

 • opiekę pilota

 • opiekę licencjonowanych przewodników

 • ubezpieczenie TU EUROPA S.A. /KL, NNW/

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • pakietu do realizacji programu 35 płatne obligatoryjnie /nie podlega rozliczeniu/

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /TFG/ - 2 zł

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy /TFP/ - 2 zł

 • dopłaty do pokoju 1 osobowego – na zapytanie

 • wydatków własnych

 

 

 

Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składki nie jest przychodem biura.

 

NIE TYLKO WE LWOWIE (3 dni, 2 noclegi)

Symbol Imprezy

Termin

Cena

U/NWL-1/2022

01.05.2022 – 03.05.2022

750 zł

U/NWL-2/2022

16.06.2022 – 18.06.2022

750 zł

U/NWL-3/2022

22.07.2022 – 24.07.2022

750 zł

U/NWL-4/2022

26.08.2022 – 28.08.2022

750 zł

U/NWL-5/2022

16.09.2022 – 18.09.2022

750 zł

U/NWL-6/2022

14.10.2022 – 16.10.2022

750 zł

U/NWL-7/2022

11.11.2022 – 13.11.2022

750 zł

U/NWL-8/2022

09.12.2022 – 11.12.2022 JARMARK BOŻONARODZENIOWY

750 zł

 

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy /obligatoryjnie/

35

Obowiązkowa składka na TFG

2 zł

Obowiązkowa składka na TFP

2 zł

Dopłaty do pokoju 1 osobowego

Na zapytanie

 

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze.

 

 

 

WAŻNE:

 

W trakcie zwiedzania prawosławnych obiektów sakralnych kobiety powinny mieć nakrycie głowy, zakryte ramiona i kolana.

 

Dokumentem podróży jest paszport ważny min. 3 m-ce od daty powrotu.

 

 

 

OFERTA DEDYKOWANA TAKŻE DLA SINGLI

 

W celu rezerwacji wycieczki proszę podać następujące dane uczestników wycieczki:

 

 • DANE OSOBOWE (imiona i nazwisko, datę urodzenia),

 • DANE TELEADRESOWE (adres do korespondenci wraz z kodem pocztowym, nr telefonu)

 • TERMIN I MIEJSCE WYJAZDU.

 • Nasi konsultanci przygotują umowę i skontaktują się z Państwem w celu omówienia szczegółów.

 

UWAGA!

 

Do każdej przedstawionej oferty można dokupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

 

 

 

 

 

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych

 

HUCULSZCZYZNA I ZAKARPACIE

PRZEMYŚL-DROHOBYCZ-IVANO-FRANKIWSK (STANISŁAWÓW)-KOŁOMYJA-TATARÓW

-NADWÓRNA-JAREMCZE-WORCHOTA-MUKACZEWO-UZGOROD-PRESZÓW-BARDEJÓW

HUCULSZCZYZNA i ZAKARPACIE /Ukraina, Słowacja/

 

 

 

PRZEMYŚL - DROHOBYCZ - STANISŁAWÓW - KOŁOMYJA - TATARÓW - NADWÓRNA -JAREMCZE - WOROCHTA - MUKACZEWO - UZGOROD - PRESZÓW – BARDEJÓW

 

 

 

 

 

Termin: 01.07.2022 – 08.07.2022

 

 

1 Dzień

 

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

 

7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18

 

9.00 Warszawa, Dworzec PKS Warszawa Zachodnia, stanowisko 10 -11

 

Przyjazd do Przemyśla w godzinach wieczornych, spacer po Starym Mieście, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 

 

 

2 Dzień

 

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Stanisławowa przez Drohobycz - od niepamiętnych czasów miasteczko zamieszkałe przez Polaków, Żydów i Rusinów. Miasto rozsławione przez Brunona Szulca (1892-1942). Zwiedzanie cerkwi św. Jura oraz spacer po urokliwych uliczkach uwiecznionych na kartach “Sklepów cynamonowych”. Truskawiec – spacer po mieście. Przyjazd do Stanisławowa, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 

 

3 Dzień

 

Po śniadaniu przejazd do Kołomyi. Kołomyja–położona nad Prutem, stolica Pokucia, od nazwy miasta pochodzi słowo kołomyjka (żywy taniec huculski), główną atrakcją miasta jest Muzeum Huculszczyzny i Pokucia oraz Muzeum Pisanek. Zwiedzanie muzeów. Przejazd przez Jaremcze do Tatarowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

4 Dzień

 

Po śniadaniu przejazd przez Nadwórną - miasteczko kresowe, w którym na uwagę zasługuje kościół parafialny z początku XIX w. oraz zabudowa małomiasteczkowa z przełomu XIX/XX w. Przyjazd do Maniawy. Maniawa - miejscowość słynąca z klasztoru Bazylianów (skit maniawski). Zwiedzanie monastyru. Powrót do Tatarowa przez Jaremcze - słynne w okresie międzywojennym uzdrowisko - zwiedzanie targu huculskiego. Przyjazd do Tatarowa, obiadokolacja. Nocleg.

 

Uwaga:

 

Tu ewentualnie Jaremcze i wycieczka w góry zamiast Nadwórnej i Maniawy,

 

albo Tatarów - Zaroślak– Howerla:trasa górska – wyjście na widokową Połoninę Pożyżewską (1822 m). Widok na pasmo Czarnohory. Podejście ok. 250 m. /ok. 40 min./ Wodospad Huk i kotły Howerli i Breskuła /1 godz./ W przypadku niepogody realizacja pełna dnia 4.

 

 

 

5 Dzień

 

Po śniadaniu zwiedzanie Worochty - miejscowości słynnej z malowniczych wiaduktów kolejowych, zabytkowa cerkiew-muzeum z XVI w., Wierchowina - dawniej Żabie, uznawana za stolicę Huculszczyzny, Krzyworównia - grażda huculska, Kosów – kirkut , cerkiew i drewniana dzwonnica ceramika, ew. Kuty - most na Czeremoszu, miejsce ewakuacji władz Polski w 1939 roku. Powrót do Tatarowa, obiadokolacja. Nocleg.

 

 

 

6 Dzień

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu. Jasinia - cerkiew Strukowska, jedna z najcenniejszych w Karpatach (na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO). Rachów - po drodze Obelisk ustawiony w miejscu geometrycznego środka EuropyPrzejazd na Zakarpacie– zwiedzanie Zamku Pałanka (Mukaczewo) – zamek istniał zapewne już w XII w. Sukcesywnie go rozbudowywano wznosząc z czasem największą twierdzę na całym Zakarpaciu, będącą również siedzibą żupanów komitatu Bereg. Zamek był przez pewien czas rezydencją żony króla Ludwika Węgierskiego Elżbiety Bośniaczki.

 

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

7 Dzień

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu spacer po Użhorodzie stolica Zakarpacia, przez wiele wieków siedziba Komitatu Ung – zwiedzanie Zamku Żupana, katedry grekokatolickiej oraz rotundy z XII w. Przejazd na Słowację. Michalowce (Morskie Oko),ew. Medzilaborce - Muz. Warhoła. zakwaterowanie w hotelu w Preszowie lub Koszycach, obiadokolacja, nocleg.

 

 

 

8 Dzień

 

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Bardejowa - doskonale zachowane średniowieczne miasteczko, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Łodzi w godzinach wieczornych.

 

 

 

CENA OBEJMUJE:

 

 • przejazd autokarem klasy turystycznej lub mikrobusem /w zależności od wielkości grupy/

 • 7 noclegów:

 

Przemyśl **/*** pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką

 

Stanisławów hotel o standardzie turystycznym pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką

 

Tatarów lub okolice pensjonat pokoje 2 lub 3 osobowe z węzłem sanitarnym

 

Użhorod lub Mukaczewo hotel **/*** pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką

 

Preszów lub Koszyce hotel **/*** pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką

 

 • 7 śniadań i 6 obiadokolacji

 • realizację programu

 • opiekę pilota

 • opiekę licencjonowanych przewodników

 • ubezpieczenie TU EUROPA S.A. /KL, NNW/

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • pakietu do realizacji programu 50 płatne obligatoryjnie /nie podlega rozliczeniu/

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny /TFG/ - 2 zł

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy /TFP/ - 2 zł

 • dopłaty do pokoju 1 osobowego

 • wydatków własnych

 

Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składki nie jest przychodem biura.

 

HUCULSZCZYZNA i ZAKARPACIE (8 dni, 7 noclegów)

Symbol Imprezy

Termin

Cena

U-H-1/2022

01.07.2022 – 08.07.2022

1.900 zł

 

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy /obligatoryjnie/

50 €

Obowiązkowa składka na TFG

2 zł

Obowiązkowa składka na TFP

2 zł

Dopłaty do pokoju 1 osobowego

450 zł

 

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarze.

 

 

OFERTA DEDYKOWANA TAKŻE DLA SINGLI

 

 

 

W celu rezerwacji wycieczki proszę podać następujące dane uczestników wycieczki:

 

 • DANE OSOBOWE (imiona i nazwisko, datę urodzenia),

 • DANE TELEADRESOWE (adres do korespondenci wraz z kodem pocztowym, nr telefonu)

 • TERMIN I MIEJSCE WYJAZDU.

 • Nasi konsultanci przygotują umowę i skontaktują się z Państwem w celu omówienia szczegółów.

 

 

 

UWAGA! Do każdej przedstawionej oferty można dokupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji lub dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

 

 

 

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

SYLWESTRY NA UKRAINIE