Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Wycieczki po Europie - Litwa | Dojazd: | Zakwaterowanie:

WILEŃSZCZYZNA Z GRODNEM

Wilenskie

WILEŃSZCZYZNA Z GRODNEM

Supraśl -Grodno - Druskienniki – Wilno – Troki


Dzień 1

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18 (naprzeciwko Dworca PKP Łódź Fabryczna)

9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 13-14

13.30 Białystok, Dworzec PKS – bar Mc’Donalds.

Przejazd do Supraśli. Zwiedzanie malowniczo położonego nad Supraślą miasteczka. Przejazd do Sokółki. Nocleg


Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na Białoruś. Zwiedzanie Grodna - pięknie położone nad wysokim brzegiem Niemna, założone w XII w, częste miejsce obrad, 1579-86 rezydencja Stefana Batorego, miejsce obrad sejmów Rzeczpospolitej, tu obradował ostatni w Rzeczypospolitej sejm tzw. „niemy”, a 25.11.1795 r abdykował Stanisław Poniatowski; miasto Elizy Orzeszkowej z pięknymi barokowymi kościołami, starym i nowym zamkiem oraz cerkwią z XII w. Zwiedzanie miasta - dom Elizy Orzeszkowej, zabytkowa część miasta - kościoły, cerkwie, zamki. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd na granicę białorusko-litewską – przejazd do Wilna przez Druskienniki – spacer po kurorcie uwielbianym przez Marszałka Piłsudskiego. Przyjazd do Wilna, zakwaterowanie, obiadokoacja, nocleg.


Dzień 4

Wilno – miasto – świadek młodzieńczych lat Mickiewicza i Słowackiego, słynące z pięknych gotyckich i barokowych kościołów, kaplicy z cudownym Obrazem Matki Boskiej Miłosiernej w Ostrej Bramie, najstarszego i najpiękniejszego cmentarza na Rossie z 1769 roku, Uniwersytetu im. Stefana Batorego oraz Góry Trzech Krzyży.

Po śniadaniu zwiedzanie Wilna: cmentarz na Rossie, Ostra Brama, kościoły - św. Teresy, , św. Anny, św. Piotra i Pawła na Antokolu, św. Jana (Uniwersytecki), Uniwersytet im. Stefana Batorego, Archikatedra, Po południu czas wolny . Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Polski przez Trokimiasto położone na przesmyku między jeziorami Galwe i Tataryszki, z dominującym w krajobrazie zamkiem gotyckim, będącym siedzibą księcia Witolda. Troki w okresie Wielkiego Księstwa Litewskiego były głównym ośrodkiem kultu maryjnego. Na uwagę zasługuje tu kościół Nawiedzenia NMP z cudownym obrazem Matki Boskiej Trockiej z XVI w. Troki to także znaczący ośrodek kultury karaimskiej na Litwie. Zobaczyć tu można XVIII wieczną Kinessę (świątynię) i muzeum karaimskie. Zwiedzanie malowniczo położonego zamku Witolda. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Łodzi w godzinach wieczornych.


ŚWIADCZENIA

Przejazd: autokar klasy turystycznej

Zakwaterowanie: Grodno lub okolice, hotel pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu.

Pozostałe: opieka pilota , ubezpieczenie KL i NNW .
WILEŃSZCZYZNA Z GRODNEM

(5 dni, 4 noclegi)

Termin

Cena

10-14.06.2020

995 zł

Dopłata do pokoju 1 osobowego

250 zł

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy

30 €

Kwota złotówkowa płatna w biurze, dewizy u pilota w autokarzeOferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz