Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: AKTUALNOŚCI - Wycieczki na Białoruś | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Szlakiem Wielkich Polaków po Białorusi w terminie: 10 – 14.07.2019

SZLAKIEM WIELKICH POLAKÓW

PO BIAŁORUSI

Grodno – Bohatyrowicze – Wasyliszki - Mińsk – Nieśwież - Mir – Nowogródek – Brześć

Dzień 1 Wyjazd z Łodzi i Brzezin w godzinach porannych. Przejazd na Białoruś, przekroczenie granicy , przejazd do Grodna przez Bohatyrowicze – wciąż żywe dzięki mieszkającym do dziś potomkom bohaterów powieści Elizy Orzeszkowej. Odwiedziny mogiły Jana i Cecylii (ew. mogiły powstańców styczniowych).

Przyjazd do Grodna, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 2 Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie miasta - Grodno położone nad Niemnem liczy dziś 280 tys. mieszkańców i jest stolicą obwodu grodzieńskiego. Pierwsza wzmianka o Grodnie pochodzi z 1128 r. Od XIV w. mieli tu rezydencję książęta litewscy i królowie polscy. Od 1678 r. odbywał się tu co trzeci sejm Rzeczypospolitej, także ostatni w 1793 roku, zwany niemym – dom Elizy Orzeszkowej, zabytkowa część miasta - kościoły, cerkwie, zamki. Wyjazd do Mińska – po drodze zwiedzanie: Wasyliszki - izba pamięci w miejscu urodzenia Czesława Niemena. Przyjazd do Mińska wieczorem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.


Dzień 3 Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Mińska - stolica Białorusi, duże nowoczesne miasto z pięknym metrem, szerokimi ulicami i blokowiskami na peryferiach. Z dawnego Mińska i mińszczyzny historia pozostawiła niewiele. W ostatnich latach odnowiono kościół, katedrę oraz starówkę u brzegów Swisłoczy tzw. Troickie Przedmieście. Zwiedzanie Mińska: Troickie Przedmieście, „Czerwony Kosciół”. Wyjazd w okolice Baranowicz po drodze zwiedzanie zamku w Nieświeżu - niegdyś siedziby rodu Radziwiłłów, z ocalałym do naszych czasów zamkiem, otoczonym pięknym parkiem i jeziorami oraz pierwszym na polskich ziemiach kościołem barokowym, wybudowanym na wzór kościoła Il Gesu w Rzymie; podziemia kościoła kryją prochy Radziwiłłów oraz siostry Jana III. Zwiedzanie posiadłości Radziwiłłów, kościoła farnego. Przyjazd w okolice Baranowicz. Zakwaterowanie Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 4 Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Miru – jeden z najwspanialszych zachowanych zamków na Kresach, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pierwowzór mickiewiczowskiego zamku Horeszków. Przejazd do Nowogródka - wizyta w muzeum Adama Mickiewicza, zwiedzanie kościoła farnego oraz spacer po górze zamkowej i kopcu Mickiewicza. Postój nad malowniczym jeziorem Switeż opisywanym przez Mickiewicza Rosną tu rzadkie i reliktowe rośliny. Powrót do sanatorium, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 5 Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Brześcia. Zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej. Przekroczenie granicy, przyjazd do Łodzi i Brzezin w godzinach wieczornych


TERMI: 10 – 14.07.2019


Cena Obejmuje:

Przejazd: autokar o podwyższonym standardzie

Zakwaterowanie: Grodno, Mińsk, hotel** pokoje 2, 3 z łazienkami,

okolice Baranowicz, sanatorium, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami;

Wyżywienie śniadania i obiadokolacje wg programu.

Pozostałe: opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie.


Cena za osobę:

grupa pow. 45 osób - 1000 zł

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy – 30 €

Wiza białoruska – 60 zł

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 280 zł


Uwaga

Do 17.06.2019 w A.T WILEJKA należy złożyć paszport (ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu, 2 strony wolne),

1 zdjęcie kolorowe 35x45 mmZAPISY:

U SIÓSTR BERNARDYNEK W BRZEZINACH (KOŚCIÓŁ ŚW. DUCHA) lub u P. Janiny tel.509328021

zaliczka 30% do 15 lutego 2019, pełna wpłata na dwa miesiące przed wyjazdem

Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz