WILEJKA - Pielgrzymka LWÓW-OLESKO-PODHORCE-ŻÓŁKIEW Agencja turystyczna Wilejka - Tanie wyjazdy zagranice oraz wspaniałe pielgrzymki
Infolinia: 0 801 50 68 00
Telefon +48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10:00 - 18:00
sobota: 10:00-14:00
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Pielgrzymki Wycieczki na Ukrainę | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Pielgrzymka LWÓW-OLESKO-PODHORCE-ŻÓŁKIEW

Dzień 1

Nie tylko we Lwowie  -pielgrzymka

Lwów – Żółkiew-Olesko-Podhorce

30.08.-02.09.2017

 

Dzień 1

Wyjazd z Łaskowic po mszy świętej o godzinie 7.00; wyjazd z Łodzi sprzed ŁDK Traugutta 18 godz. 7.30  porannych, przejazd do Lwowa. Przejazd na Ukrainę. Przyjazd do hotelu  w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu.  Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2

Lwów –– założony w XIII wieku przez księcia halickiego Daniłę, który podarował miasto swemu synowi o imieniu Lew, od którego Lwów wziął swą  nazwę. Jedno z najważniejszych miast w historii Polski, wielokrotnie oblegane przez Tatarów, Turków, Kozaków, zdobyte dopiero w początkach XVIII w. przez Szwedów (Karola XII). Lwów stanowił kolebkę kultury polskiej. Zamieszkiwało w nim wielu wybitnych Polaków (Kasprowicz, Staff, Makuszyński, Styka, Grottger, Kossak, Konopnicka i Zapolska).

Po śniadaniu i przejazd do Lwowa. Objazd miasta autokarem z przewodnikiem,  zwiedzanie starówki, katedry rzymskokatolickiej i greckokatolickiej (św. Jura), Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich, zwiedzanie Teatru Opery. Czas wolny. Powrót do hotelu.

 

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Oleska , miejsca urodzenia Jana Sobieskiego, późniejszego króla Jana III. Kościół x XVI w z nagrobkami Daniłowiczów, klasztor kapucynów  z 1739 roku– obecnie magazyn oddziału Lwowskiej Galerii Obrazów, warowny zamek o który w XIV i XV wieku toczono ciężkie walki z Litwinami, obecnie mieści się w nim muzeum i Podhorców, siedziby kolejno Koniecpolskich, Rzewuskich i Sanguszków. Zamek, zbudowany w XVII w przez Stanisława Koniecpolskiego posiadał wielkie zbiory sztuki i pamiątek historycznych .Podczas I wojny światowej został poważnie uszkodzony, odbudowany w okresie międzywojennym przez ówczesnych właścicieli, książąt Sanguszków. Posiadał wówczas olbrzymią kolekcję militariów i malarstwa. Po wojnie uległ dewastacji, całkowitemu zniszczeniu uległy wnętrza. Z zewnątrz nadal przedstawia imponujący widok (kręcono tu sceny z „Potopu”. Obecnie w trakcie restauracji. Przed wejściem na teren dawnych ogrodów – kościół z XVIII w.

Powrót do Lwowa.  Spacer po Stryjskim Parku lub Wysokim Zamku.  Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

 

Dzień 4

 Po śniadaniu i wykwaterowaniu krótki spacer po Żółkwi -  Żółkiew wniosła w wianie Sobieskim, matka Jana III, który później dużo uwagi poświęcał rozbudowie ówczesnej stolicy swoich dóbr na Rusi. I tak w latach 1687-1690 zbudowano ratusz miejski, w latach 1688 - 1690 arsenał, dwa drewniane kościoły i szpital. Król finansował również rozbudowę synagogi (1689r.) oraz zlecił przebudowę i rozbudowę starej kolegiaty, czyniąc z niej mauzoleum rodów Żółkiewskich i Sobieskich.

Wyjazd do Polski. Przyjazd do Łodzi/Łaskowic w godzinach wieczornych.

Cena za osobę: 

 

Cena za osobę 575zł   zawiera:

 

Przejazd:                 autokar o podwyższonym standardzie z wc i DVD

Zakwaterowanie:      hotel w Żółkwi lub Hotel Dom Pielgrzyma w Brzuchowicach, pokoje 2 i 3 osobowe

                                           łazienkami

Wyżywienie:            śniadania i obiadokolacje według programu;

Pozostałe:                opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW.

 

        

Na bilety wstępu i lokalnych przewodników należy przeznaczyć 15 €/os

UWAGA!!! Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 3 miesiące

 
My mailing list
KALENDARIUM 2017

 

 

Zapisz się do newslettera
 
Subscribe Unsubscribe