Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Gruzja - Wyprawy | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Magiczna Gruzja

MAGICZNA GRUZJA 16-23.10.2018

Objazdowa wycieczka po Gruzji

Dzień 1

Wylot do Tbilisi z MDL im. Chopina o godzinie 23:30, zbiórka 21:30.

Dzień 2

Przylot do Tbilisi o godzinie 4:00., spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi (dosłownie "ciepłe źródło") jest stolicą i największym miastem w Gruzji, leżące nad brzegiem rzeki Mt'k'vari. Założone w V wieku przez Vakhtanga Gorgasali, gruzińskiego króla Iberii, i ogłoszona stolicą w VI wieku, Tbilisi jest znaczącym przemysłowym, społecznym i kulturalnym centrum. Strategicznie zlokalizowane na skrzyżowaniu Europy i Azji i leżące wzdłuż historycznego Jedwabnego Szlaku, Tbilisi było często punktem spornym pomiędzy różnymi rywalizującymi imperiami. Historia miasta jest zapisana w jego licznych zabytkach architektonicznych. Zwiedzanie miasta: cerkiew Metekhi (XIII w), twierdza Narikala, katedra Sioni, bazylika Anczyschati (najstarsza w mieście – VI w.). Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Ananuri, zespołu zamkowego położonegoy na brzegu rzeki Aragvi. Dalej przejazd gruzińską Drogą Wojenną do Kazbegi przez Przełęcz Jvari (2395 m. npm). Zwiedzanie okolicy na pięknie położonych wzgórzach. Wynajem samochodów z napędem 4X4 i przejazd do Kościoła Świętej Trójcy, w pobliżu wsi Gergeti, który jest niezwykłym zabytkiem architektury Gruzji, położonym na wysokości 2170 m, pod Górą Kazbegi (wysokość 5033 m). Obiadokolacja. Powrót do Tbilsi, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Mcchetę - pierwszą stolicą Gruzji i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Zwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kierujemy się do Kutaisi. które było stolicą starożytnej Kolchidy. Kolacja i nocleg w Guesthousie w Kutaisi.

Dzień 5

Śniadanie. Wizyta w katedrze Bagrati w Kutaisi (XI w.) Przejazd do monasteru Gelati jeden z największych kompleksów klasztornych w Gruzji, w skład którego wchodzą 3 cerkwie i budynek Akademii Nauk powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Fakultatywnie wycieczka do Jaskini Prometeusza z bogatą szatą naciekową (płatne 12 euro/osoba). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Upliscyche - największego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku, jest ona najstarszym zabytkiem Gruzji (II tys. p.n.e.) Po drodze zatrzymujemy się w Gori, miejsca urodzenia J. Stalina. Będzie Foto stop przy jego domu - muzeum. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem kolacja pożegnalna z pokazem gruzińskich tańców narodowych.

Dzień 7

Śniadanie w Hotelu. Wyjazd do Kacheti - jeden z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzamy Klasztór w Bodbe. Dojazd do Signagi, „miasta wiecznej miłości” - Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. Następnie Jedziemy do Welistsikhe u lok. rolnika gdzie będziemy zwiedzali 300 letnią piwnice i mieli obiad razem z degustacją 2x rodzaj wina i wódki. Powrót, nocleg w hotelu w Tbilisi

Dzień 8

Wczesnym rankiem transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

Transport: przejazdy autokarem zgodnie z programem

Zakwaterowanie;: hotele 3*, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem

Pozostałe:opieka pilota, przewodnik lokalny, bilety wstępu, ubezpieczenie KL i NNW

MAGICZNA GRUZJA:

8 dni i 7 noclegów

Termin

16-23.10.2018

Cena

2 550,00 zł

Przelot Polska - Gruzja

1 200,00 zł

Dopłata do pokoju 1 os.

500,00 złZapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz