WILEJKA - Białoruskie Klimaty Agencja turystyczna Wilejka - Tanie wyjazdy zagranice oraz wspaniałe pielgrzymki
Infolinia: 0 801 50 68 00
Telefon +48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10:00 - 18:00
sobota: 10:00-14:00
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Wycieczki na Białoruś | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Białoruskie Klimaty

 

BIAŁORUSKIE KLIMATY

Grodno – Mir – Mińsk – Nieśwież – Nowogródek – Zyrowice – Rużana – Merczowszczyzna - Brześć

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

 7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18

(naprzeciwko Dworca PKP Łódź Fabryczna)

 9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 13-14

13.30 Białystok, Dworzec PKS – bar Mc’Donalds.

W Warszawie i Białymstoku autokar zatrzymuje się tylko po wcześniejszym potwierdzeniu. Przyjazd do Grodna wieczorem, zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek.

Grodno położone nad Niemnem liczy dziś 280 tys. mieszkańców i jest stolicą obwodu grodzieńskiego. Pierwsza wzmianka o Grodnie pochodzi z 1128 r. Od XIV w. mieli tu rezydencję książęta litewscy i królowie polscy. Od 1678 r. odbywał się tu co trzeci sejm Rzeczypospolitej, także ostatni w 1793 roku, zwany niemym

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Grodna – dom Elizy Orzeszkowej, zabytkowa część miasta - kościoły, cerkwie, zamki. Około godziny 12 wyjazd do Mińska. Po drodze zwiedzanie zamku w Mirze. Mirjeden z najwspanialszych zachowanych zamków na Kresach, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pierwowzór mickiewiczowskiego zamku Horeszków. Przyjazd do Mińska . Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Mińska.  Mińsk – stolica Białorusi, duże nowoczesne miasto z pięknym metrem, szerokimi ulicami i blokowiskami na peryferiach. Z dawnego Mińska i mińszczyzny historia pozostawiła niewiele. W  ostatnich latach odnowiono  kościół, katedrę oraz starówkę u brzegów Swisłoczy tzw. Troickie Przedmieście...Zwiedzanie Mińska: Troickie Przedmieście, „Czerwony Kosciół”.. Czas wolny. Przejazd do Brzozówki (pod Lidą) .Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym. Obiadokolacja. Nocleg. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Nieświeżaniegdyś siedziby rodu Radziwiłłów, z ocalałym do naszych czasów zamkiem, otoczonym pięknym parkiem i jeziorami oraz pierwszym na polskich ziemiach kościołem barokowym, wybudowanym na wzór kościoła Il Gesu w Rzymie; podziemia kościoła kryją prochy Radziwiłłów oraz siostry Jana III.  Zwiedzanie posiadłości Radziwiłłów, kościoła farnego i zabytkowej części Nieświeża.  odpoczynek nad Świtezią jeziorem mitycznym opisanym w balladzie Adama Mickiewicza „Świtezianka”. Rosną tu rzadkie i reliktowe rośliny. Przyjazd do Nowogródka .Wizyta w muzeum Adama Mickiewicza, zwiedzanie kościoła farnego oraz spacer po górze zamkowej i kopcu Mickiewicza. Powrót do Brzozówki . Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu  wyjazd do Brześcia przez Żyrowice – jedno z największych sanktuariów prawosławnych na Białorusi, Rużanę – imponujące ruiny pałacu Sapiehów, Mereczowszczyznę – dworek – miejsce urodzin Tadeusza Kościuszki. Przyjazd do Brześcia, zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Twierdzy Brzeskiej i miasta. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Warszawy/Łodzi w godzinach wieczornych

 

ŚWIADCZENIA

Przejazd: autokar klasy turystycznej lub mikrobus (w zależności od wielkości grupy).

Zakwaterowanie: hotele klasy turystycznej, ośrodki wypoczynkowe pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu.

Pozostałe:  opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie.

 

BIAŁORUSKIE KLIMATY  (6 dni, 5 noclegów)

Termin

Cena

15.08-20.08.2017

1350 zł

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy

30€

Dopłata do pokoju 1 osobowego

280 zł

Wiza białoruska

60 zł

 

Dla grup zorganizowanych cena już od 1090 zł
My mailing list
KALENDARIUM 2017

 

 

Zapisz się do newslettera
 
Subscribe Unsubscribe