Szanowni klienci, w związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestszenianiem się koronawisua SARS-coV-2, informujemy, że od 18.03.2020 będziemy pracować zdalnie.
Biuro stacjonarne będzie nieczynne do odwołania. Jesteśmy dostępni pod następującym numeram telefonu: 577 059 933

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Rosja | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Białe Noce 2020

tu wpisz opis BIAŁE NOCE (PIF)

BIAŁE NOCE

Kowno - Ryga - Tallin - Helsinki - Petersburg – Wilno


Dzień 1

Wyjazd z Polski wg poniższego rozkładu:

7.00 Łódź, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18

9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, stanowisko 13-14

13.30 Białystok, Dworzec PKS przy barze McDonald’s.

W Warszawie i Białymstoku autokar zatrzymuje się tylko po wcześniejszym potwierdzeniu.

Przyjazd do Kowna w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po zabytkowej starówce. Kowno – miasto pełne pamiątek poświęconych Mickiewiczowi, związane z okresem nauczycielskim wieszcza, z czasem jego tęsknoty za lepszym życiem, ukochaną Marylą i wileńskimi przyjaciółmi. W Kownie obejrzeć można ruiny zamku z XIII wieku, wspaniałe Stare Miasto z ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, w którego podziemiach znajduje się muzeum ceramiki, archikatedrę z XV wieku, Dom Perkuna oraz kościół Witolda nad brzegiem Niemna


Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu wyjazd do Tallina przez Rygę. Krótkie zwiedzanie stolicy Łotwy miasta bogatego, urządzonego z rozmachem lecz równocześnie surowego. Ze względu na swą średniowieczną starówkę z siecią wąskich uliczek i bram często jest porównywana z Krakowem. Spacerując uliczkami Rygi można podziwiać doskonale zachowane kamienice mieszczańskie, fragmenty murów miejskich oraz liczne kościoły i klasztory. Przyjazd do Tallina w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu., obiadokolacja. Nocleg


Dzień 3

Po śniadaniu całodzienna wycieczka promowa do Helsinek. Zwiedzanie stolicy Finlandii z przewodnikiem. Powrót do hotelu w Tallinie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Tallina - nad miastem usytuowanym nad Zatoką Fińską górują monumentalne budowle Starego Miasta, strzeliste wieże Ratusza i kościołów; zaś fasady średniowiecznych kamienic zachwycają swym niepowtarzalnym pięknem. By lepiej poczuć koloryt tallińskiej Starówki warto przespacerować się wąskimi uliczkami, popatrzeć na panoramę portu i zatoki. Warto zawędrować również do najstarszego kościoła Tallina – katedry Toomkirk oraz dokładnie przyjrzeć się gotyckim murom obronnym miasta. Przejazd do Rosji przez Narwę. Przyjazd do Petersburga w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 5

Widok Petersburga budzi jeśli nie podziw to przynajmniej zdziwienie, jeżeli zaś nie jest doskonałym pięknem, to jest co najmniej osobliwym dziwem”. Spróbujmy poznać to niezwykłe miasto. Po śniadaniu wyjazd do Peterhoffu, letniej rezydencji cara Piotra I, położonej 30 km od Petersburga, nad Zatoką Fińską. Rezydencja w zamyśle miała wspaniałością przewyższać Wersal. Szczególnie godne uwagi są fontanny i kaskady Petrhoffu.

Zwiedzanie ogrodów z zespołem fontann. Po południu przejazd do Carskiego Sioła (zespół pałacowo-parkowy). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 6

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Petersburga - Pałacu Zimowego (Ermitaż) - jednego z najsłynniejszych i największych muzeów świata, w którym zgromadzono ponad 3 miliony dzieł sztuki z różnych epok, twierdzy Pietropawłowskiej, spacer po zabytkowym centrum (nabrzeże uniwersyteckie, plac św. Izaaka, Newski Prospekt, plac Sztuk, cerkiew Zmartwychwstania, Ogród Letni, Ławra św. Aleksandra Newskiego). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na granice rosyjsko-estońską, przejazd do Rygi.

Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazddo Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg


Dzień 9

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Wilna. Krótkie zwiedzanie miasta: cmentarz na Rossie, Ostra Brama, kościoły - św. Teresy, św. Kazimierza, św. Anny, św. Piotra i Pawła, Katedra, Uniwersytet. Wyjazd w kierunku granicy. Nocny przejazd do kraju.


Dzień 10

Powrót do Polski we wczesnych godzinach rannych.


ŚWIADCZENIA:

Przejazd: autokar o podwyższonym standardzie

Zakwaterowanie: hotele Kowno ***, Tallin**, Nowogród***, Daugavpils***: pokoje 2

osobowe z łazienkami, w Petersburgu hotel **/***, pokoje 2 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu,

Pozostałe: Ubezpieczenie KL i NNW , opieka pilota


BIAŁE NOCE (10 dni, 8 noclegów)

Terminy

Cena

27.06 - 06.07.2020

2690 zł

Bilety wstępów i lokalni przewodnicy

150 €

Wycieczka do Helsinek

50-70 €

Dopłata do pokoju 1 osobowego

690 zł

Nocny rejs po kanałach Petersburga

15 €


UWAGA!W trakcie zwiedzania prawosławnych obiektów sakralnych kobiety powinny mieć nakrycie głowy, zakryte ramiona i kolana (spódnica).

Dokumentem porózy jest paszport ważny min. 6 miesiecy od daty powrotu/

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz