Infolinia:0 801 506 800
Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
pon-pt: 10-18 cały rok
sob 10–14
(od 1 marca do 30 września)
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

Kategoria: Wycieczki Ukraina | Dojazd: | Zakwaterowanie:

Wielka Ukraińska Przygoda z dr. Janem Przybyłem

tu wpisz opis

WYCIECZKA DO KIJOWA, CZERNIHOWA,

KAMIEŃCA PODOLSKIEGO

I LWOWA

    z dr Janem Przybyłem

Dzień 1. Wyjazd z Łodzi (sprzed Łódzkiego Domu Kultury) Traugutta 18 o g. 7.00. 9.00 Warszawa, Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia (stanowisko międzynarodowe). Postój (obiad na własny koszt) w karczmie „Bida” w Bogucinie (17 km. od Lublina). Wjazd na Ukrainę przez Dorohusk. Przyjazd do Łucka. Zwiedzanie katedry, spacer wokół zamku. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2Śniadanie. Wyjazd z Łucka o godz. 9.00. Przejazd do Żytomierza przez Ołykę (przedwojenna stolica wołyńskich dóbr Radziwiłłów). Żytomierz. Katedra, historyczny polski cmentarz, punkt widokowy. Przejazd do Kijowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

Dzień 3 i 4. (śniadanie x2, obiadokolacja x2). Zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem. Objazd Kijowa autobusem. Spacer po starym Kijowie (Złota Brama, Kreszcztatik, rzymskokatolicka katedra św. Aleksandra, Plac Kontraktowy z Akademią Mohylańską, dzielnica rządowa). Zwiedzanie obiektów: Ławra Peczerska, Sobór Sofijski, wybrane cerkwie staroruskie. Przejazd Kijowskim metrem w tym wizyta na stacji Arsenalnaya (najgłębsza stacja metra na świecie - 105 pod powierzchnią gruntu). Kolejność zwiedzania zależy od decyzji przewodnika.

Dzień 5. Śniadanie. Wyjazd do Czernihowa. Zwiedzanie starego Czernihowa (pierwsza wzmianka pisemna z roku 907 wymienia Czernihów jako II gród po Kijowie). Zwiedzanie obiektów państwowego skansenu architektury historycznej (5 cerkwi XI – XII w., ciąg podziemnych korytarzy pod cerkwią Ilińską, klasztor żeński XI – XVII w., klasztor męski XVII – XVIII w. Spacer po wałach Cytadeli. Powrót do Kijowa przez Kozielec (przepiękny murowany ikonostas z XVIII w. w miejscowym Soborze prawosławnym – na całej Ukrainie są dwa obiekty tego typu). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6. Śniadanie. Wyjazd z Kijowa 9.00. Przejazd do Berdyczowa (warowny klasztor karmelitów bosych z XVIII w.) przez Białą Cerkiew (dawny majątek hr. Branickich). Przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Latyczów (słynny klasztor dominikanów) i Miedzybóż (olbrzymia twierdza Sieniawskich XVI – XVII w.). Zakwaterowanie w klasztorze oo.Dominikanów lub w hotelu w Kamieńcu Podolskim. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7. Śniadanie. Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego. Katedra, Brama Lacka, spacer wokół miasta wzdłuż rzeki Smotrycz, Ruska Brama, twierdza. Przerwa na odpoczynek. Po przerwie zwiedzanie Starówki. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8. Śniadanie. Wyjazd z Kamieńca o 9.00. Rejs po Dniestrze, przejazd do Chocimia i Okopów św. Trójcy, przejazd przez Jazłowiec, Buczacz, Stanisławów, Rohatyn do Lwowa (krótkie postoje w Jazłowcu, Buczaczu, Stanisławowie, Rohatyniu (Miejsce urodzenia Roksolany - Hürrem, słynnej żony sułtana Sulejmana Wspaniałego, znanej z serialu Wspaniałe stulecie). Obiadokolacja. Nocleg we Lwowie.

Dzień 9. Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa. Objazd miasta autobusem. Katedra łacińska, ormiańska, św. Jura (greckokatolicka), teatr opery, Cmentarz Łyczakowski, zwiedzanie starówki lwowskiej. Obiadokolacja. Nocleg we Lwowie. Wieczorem możliwość uczestnictwa w spektaklu w operze.

Dzień 10. Śniadanie. Przejazd do Żółkwi. Zwiedzanie miasta (kolegiata, stare centrum). Ostatnie zakupy. Wyjazd do Polski przez Rawę Ruską/ Hrebenne. W drodze powrotnej postój w Karczmie Bida. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:

Transport: autokar o podwyższonym standardzie

Zakwaterowanie: hotele, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu

Pozostałe: ubezpieczenie, opieka pilota


WYCIECZKA DO KIJOWA, CZERNIHOWA, KAMIEŃCA PODOLSKIEGO, I LWOWA

(10 dni, 9 noclegów)

Termin

Cena

24.04 – 03.05.2020

2090 zł

Rejs po Dniestrze

20 €

Bilety wstępu i lokalni przewodnicy

50 €


PROMOCJA !!!

Przy wpłacie zaliczki 1000 zł do 20.12.2019 rabat w wysokości 100 zł

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz