Telefon+48 42 6306070
tel/fax +48 42 6306800
tel. kom. +48 577 059 933
Szanowni klienci, biuro jest już czynne! Zapraszamy pon-pt: 10:00-16:00
wycieczki do Wiednia

AGENCJA TURYSTYCZNA

wczasy w Czarnogórze

WCZASY

WYCIECZKI

KONFERENCJE, INCENTIVE

WILEJKA - Przydatne informacje - COVID-19 NIE ODBYŁA SIĘ WYCIECZKA NIC NIE TRACISZ
Ogólne warunki uczestnictwaUmowa zgłoszenieTU JESTEŚMYOpinie o biurzeCertyfikatyKalendariumO przetwarzaniu danych RODO
Agencja Turystyczna WILEJKA Wojciech MSzanowni Państwo,

w zawiązku z licznymi pytaniami dotyczącymi czasu oczekiwania na zwrot całości lub części dotychczas wpłaconych środków, w przypadku odstąpienia od umowy o udział w imprezie turystycznej uprzejmie informujemy, że aktualnie, zgodnie z art. 15k ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020, poz. 374, z późn. zm., dalej: „ustawa COVID-19), złożone przez Państwa odstąpienie od umowy jest skuteczne dopiero po upływie 180 dni od dnia powiadomienia AT „WILEJKA” o odstąpieniu.

Dopiero po upływie 180 dni od powiadomienia AT WILEJKA , czyli z momentem, kiedy odstąpienie stanie się skuteczne, będzie AT WILEJKA” zobowiązana do zwrotu całości lub części dotychczas wpłaconych środków. W praktyce oznacza to, że umowa zostanie rozwiązana 180 dnia od zgłoszenia rezygnacji. Dopiero od tego czasu liczony będzie

14-dniowy czas realizacji zwrotu wpłaconych środków.

 

Poniżej pełna treść wspomnianego artykułu:


Art. 15k ust. 1 ustawy COVID-19: Odstąpienie od umowy w trybie określonym w art. 47 ust. 4 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych lub rozwiązanie przez organizatora turystyki umowy o udział w imprezie turystycznej w trybie określonym w art. 47 ust. 5 pkt 2 tej ustawy, które to odstąpienie od umowy lub rozwiązanie umowy pozostaje w bezpośrednim związku z wybuchem epidemii wirusa SARS-CoV-2, jest skuteczne z mocy prawa po upływie 180 dni od dnia powiadomienia przez podróżnego o odstąpieniu lub powiadomienia o rozwiązaniu przez organizatora turystyki.


UWAGA !

AT Wilejka dołoży wszelkich starań, aby w miarę możliwości zwroty były realizowane jak najszybciej.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość. Dziękujemy za okazaną pomoc.


Zespół AT WILEJKA

Agencja Turystyczna WILEJKA Wojciech M 

NIE REZYGNUJ – WYBIERZ VOUCHER!


Szanowni Państwo,

Klientom, którzy z powodu zaistniałej, niepewnej sytuacji związanej z pandemią wirusa COVID-19, obawiają się skorzystania z wykupionych już wyjazdów w terminach: kwiecień, maj, czerwiec 2020, ale nie chcą całkiem zrezygnować z możliwości podróżowania proponujemy możliwość ich czasowego odłożenia nawet na przyszły rok bez utraty wpłaconej kwoty poprzez wymianę wpłaconej zaliczki na Voucher o wartości 110%, do wykorzystania na dowolny wyjazd z oferty AT WILEJKA w sezonie 2020 lub w sezonie 2021 z ewentualnym przedłużeniem terminu wykorzystania voucherów do 2 lat po indywidualnych ustalaniach z Klientem.


** Voucher będzie ważny min przez 1 rok od dnia, w którym miała rozpocząć się impreza turystyczna, w zamian za którą został wystawiony. 


Voucher podlega zasadom Ogólnych Warunków Uczestnictwa AT WILEJKA (koszty rezygnacji, zmiany etc.).

 

Voucher może być wykorzystany tylko i wyłącznie przez te same osoby, których dane widnieją w pierwotnej rezerwacji, i nie może być przepisany na inną osobę, ani wymieniony na gotówkę.


Kwota wpłaconej zaliczki zostanie przeksięgowana na poczet nowej rezerwacji.

 

Każda zmiana nazwiska zostanie obciążona opłatą, zgodnie z Ogólnymi Warunkami AT WILEJKA.


Zalety vouchera turystycznego:

  • Jego wartość nie może być niższa niż kwota wpłacona na poczet realizacji dotychczasowej umowy.

  • Wartość bonu w naszym biurze to 110% czyli gwarantujemy większą kwotę niż wartość wpłaconych już pieniędzy.

  • Czas na wykorzystanie bonu liczony jest od daty wyjazdu, a nie informacji o odwołaniu wyjazdu. Oznacza to że jeżeli 5 kwietnia dowiadujemy się, że nasz wyjazd z 10 maja nie odbędzie się, możemy wykorzystać voucher do 10 maja 2021 roku. Wykorzystać, czyli zarezerwować nowy wyjazd, a podróż możemy odbyć jeszcze później, np. latem przyszłego roku.

  • Voucher, który w przeciwieństwie do zwrotu pieniędzy wydłużonego teraz o dodatkowe 180 dni, w praktyce przynosi wymierną korzyść naszym klientom

w postaci dodatkowej gotówki.


  • Klienci, którzy wybiorą voucher, nie mają obowiązku wybrać wycieczki w cenie poprzedniego wyjazdu.

  • Dużym plusem jest także możliwość zmiany kierunku czy sposobu podróżowania.

  • Voucher można wykorzystać na dowolną wycieczkę z oferty AT WILEJKA.

  • Voucher a bankructwo biura. Co jednak, gdy biuro podróży ogłosi upadłość? Nie tracimy pieniędzy, ponieważ voucher, tak jak wyjazdy, chroniony jest gwarancją ubezpieczeniową touroperatora. Jeśli będzie on niewypłacalny, klient otrzymuje pieniądze z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z voucherów i nie odwoływania podróży. W ten sposób wesprzemy nasze biuro a także polską branżę turystyczną w tym trudnym czasie. To rozwiązanie jest bezpieczne dla każdego naszego klienta, bo vouchery gwarantowane są przez system zabezpieczeń na wypadek niewypłacalności biura.Zespół AT WILEJKA
Zapisz się do newslettera

 
Zapisz Wypisz